Xhaka dhe Shaqiri bëjnë shqiponjën, ja çfarë shkruajnë mediat zvicerjane

507
0

Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi.

Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri që me paraqitje fantastike e mposhtën Serbinë.

Edhe media në Zvicer pikërisht Shaqirit e Xhakës ia kanë atribuar fitoren.

Madje gazeta Blic ka thënë se falq dy shqiptarëve kombëtarja e tyre ka mundësi të ëndërrojë që të shkojë më lartë në këtë Botëror.

Pas ndeshjes, Shaqiri tha se ai ishte pikërisht për këto situata dhe mund t’i zgjidhte ndeshjet e mëdha duke theksuar se veprimi me shqiponjën që bëri në fushë i përket vetëm fushës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.