Viti i ri shkollor/ Ministrja Shahini: Ja çfare ndodh me nxënësit që nuk shkojnë në shkollë

1689
0

Me anë të një video-mesazhi në rrjete sociale, ministrja e Arsimit, Besa Shahini iu është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në lidhje me fillimin e vitit të ri shkollor, në kushtet e pandemise.

Shahini bëri me dije se nxënësit që nuk mund ose rrezikojnë të vijnë në shkollë prej Koronavirusit, mund të ndjekin mësimin online ose paralelisht leksionet në RTSH.

“Edhe leksionet në RTSH, që do xhirohen paralelisht me mësimet në shkollë, si dhe platforma unike për mësimin online do jenë në dispozicion të nxënësve që nuk shkojnë dot në shkollë. Ka nxënës me sëmundje kronike. Këta fëmijë do punojnë me mësim online, dhe do ndjekin mësimet në RTSH, por duke mbajtur edhe kontakte me mësuesit”, tha ministrja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.