VIDEO/ Olsi Jazexhi quan Faik Konicën sharlatan dhe Gjergj Fishtën lëpirës, por shikoni si i hakërrehen të ftuarit “live” në emision

626
0

Emisioni “360 gradë” i Artur Zhejit në Ora News, pati në fokus të martën temën mjaft të mprehtë shoqërore: “Morali, familja dhe dekadenca shqiptare…”

Të ftuarit shtruan argumente lidhur me situatën sociale të krijuar në vend, ndërsa debati është ndezur tepër në gjysmën e dytë të emisionit.

Një deklaratë e historianit Olsi Jazexhi ku quajti Konicën dhe Fishtën sharlatanë, ka bërë që të ftuarit ta kundërshtojnë ashpër, duke mos kursyer edhe nota fyese.

Debatin e plotë e gjeni në videon e mëposhtme.
<iframe src=”https://web.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fweb.facebook.com%2F360Grade.Al%2Fvideos%2F1674651349291082%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>