Çfarë la pas tërmeti i fortë në Turqi (Video)

658
0

Një tërmet i fortë 6.8 ballë, me një thellësi prej 10 kilometrash u regjistrua në Turqi në orën 20:55 me orën lokale.

Sipas të dhënave nga Qendra Europiane e Sizmiologjisë tërmeti ra në pjesën lindore të vendit por u ndje në disa provinca të Turqisë. Ekipet e emergjencës kanë nisur menjëherë punën në terren por deri më tani sipas mediave vendase nuk ka raportime për vi ktima.

Në videot dhe fotot e postuara në rrjete sociale shihet se si disa banesa janë shembur dhe njerëzit teksa vërshojnë në rrugë mes pa nikut dhe an kthit për veten dhe njerëzit e dashur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.