Berisha i ben Bashes ate qe askush se priste dhe na la pa fjale (Video)

127
0

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në Facebook një video-montazh, ku në pjesën e parë transmetohet fjala e Lulzim Bashës që njoftoi përjashtimin e tij nga grupi i parlamentar i Partisë Demokratike.

Pjesa e dytë e videos së shpërndarë në rrjetet sociale është në dukje një simpatizant dhe anëtar i Partisë Demokratike, që grish kartën e anëtarësisë që mban emrin e Lulzim Bashës dhe e hedh atë në kosh.

“Të dashur anëtare dhe anëtarë të Partisë Demokratike, asnjë largim nga radhët e saj, por të gjithë së bashku për të hedhur në koshin e plehrave vendimin antistatutor, amoral, poshtërues dhe fund e krye për interes personal të pengut Lulzim Basha. Rroftë Partia Demokratike e Shqipërisë!”, shkruan Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.