Turistet ruse dhe ukrainas perleshen ne plazh (VIDEO)

495
0

Në rrjetet sociale po qarkullojn disa video, në të cilat punonjësit e kafenesë së një plazhi në Mal të Zi përzënë një grup turistësh ukrainas. Shkak i konfliktit ka qenë se pushuesit kanë varur flamurin kombëtar të vendit në një nga shezllonet e vendosura në ambientet e tij.

Kështu e përshkruajnë incidentin pjesëmarrësit: “Sapo rusët u ankuan se nuk u pëlqente të shihnin flamurin ukrainas, pronari vrapoi menjëherë për të na nxjerrë jashtë dhe tha se nuk donte të shihja ukrainasit këtu, ndërsa shtynte nënën dhe babanë tim.”

Punonjësja e kafenesë kërkon me ngulm turistët të largohen nga plazhi, të mos e heqin dhe përpiqet të lëvizë gruan që i ka drejtuar telefonin. Ky i fundit nis të bërtasë dhe të kërcënojë se do të thërrasë policinë. Më pas rojet i bashkohen aksionit. Ata përpiqen të përzenë turistët jashtë plazhit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.