Valbona Sako dha dorëheqjen, vendoset kryebashkiaku i ri i Durrësit

582
0

Këshilli bashkiak në Durrës vendosi Zhylien Varfaj Krye bashkiak te Durresit.

Emërimi i tij vjen pas dorëheqjes së papritur Diten e sotme të Valbona Sakos mëngjesin e sotëm.

Varfaj është komanduar në krye të Durrësit, ndërsa më herët ai mbante postin si një ndë katër nënkryetarët e kësaj bashkie.

Ndërkaq, Valbona Sako njoftoi sot dorëheqjen dhe sipas saj vendimin  e kishte marrë për shkak të stresit që kishte përjetuar orët e fundit, si pasojë e deklaratave të saj në media ditën e djeshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.