Vajzat korçare zihen ne mes te rrugës, nuk i ndajnë dot as kalimtarët

825
0

Sherret dhe zënkat janë gati të përditshme në realitetin shqiptar dhe jo vetëm, por pjesë e tyre me sa kemi vënë re nga prurjet në redaksinë tonë janë vajzat.

Vajzat mëtojnë të jenë më gjaknxehta dhe më të padurueshme se sa djemtë, pasi janë të shumta sherret e tyre në rrugë apo shkolla.

Video e fundit në këtë ditë të ftohtë ka ardhur nga Korça, ku 4 vajza zihen me njëra-tjetrën, më saktë 3 prej tyre “sulmojnë” njërën deri sa e neutralizojnë dhe nuk lëviz dot.

Siç duket në video vajzat sapo kanë dalë nga mësimi, pasi zënkës të tyre u bashkohen e dhe të tjerë në përpjekje për t’i ndarë, por pa sukses.

Djemtë që kanë dërguar videon për JOQ.al thanë se nuk e morën vesh arsyen e këtij sherri banal, por është për të ardhur keq kur sheh se çfarë bën rinia këto ditë.