Ulja e temperaturave, qyteti shqiptar zgjohet i zbardhur nga dëbora (Video)

286
0

Ashti si edhe pritej, prej orës 4 të mëngjesit të sotëm reshje bore kanë mbuluar qarkun e Korçës.

Reshjet me intensitet më të lartë dhe të shoqëruara me erë të fortë janë në zonat malore si Qafa e Qarrit që lidh Korçën me Ersekën, fshati turistik i Dardhës dhe ai i Voskopojës.

Në Dardhë trashësia e borës varion nga 10- 15 cm, ndërsa në Qafën e Qarrit dhe Voskopojë nga 2-10 cm.

Qarkullimi i mjeteve është pa probleme në të gjitha akset, lëvizja bëhet pa zinxhirë, por përjashtim bën vetëm km 5 deri në km 13, në fshatin Dardhë ku për mjetet e vogla rekomandohet përdorimi i zinxhirëve.

Firmat kontraktore janë duke punuar për pastrimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.