“U prefsh në paqe”, Partizani nderon tifozin Bashkim Fino por bejne gabimin në fanelë

1201
0

Futbollistët e skuadres se Partizanit dolen diten e some në fushën e stadiumit “Loro Boriçi”, pak minuta para nisjes së supersfidës ndaj Vllaznisë, me një bluzë në nderim të Bashkim Finos, i cili ndërroi jetë më 29 mars.

Politikani i njohur njihej edhe si futbolldashës dhe tifoz i Partizanit dhe për këtë arsye, klubi i zemrës vendosi që ta kujtonte me një fanelë që kishte të stampuar foton e tij dhe një mesazh.

Pikërisht te mesazhi ishte një gabim drejtshkrimor që binte në sy, sepse në vend që të shkruhej “U prehsh në paqe”, ishte shkruar “U prefsh në paqe”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.