“U ça gomonia, lamtumirë”/ Zbardhet mesazhi i fundit i të rinjve shqiptarë qe rrezikuan mbytjen

324
0

Anglia gjithmone ka qene nje ëndërr për të rinjtë shqiptarë që bëjnë gjithçka për të mbërritur atje. Ditën e djeshme në redaksinë tonë mbërriti një video që tregonte hapur se si jeta e të rinjve shqiptarë rrezikohet teksa ata marrin rrugën e vështirë drejt Anglisë.

Në video dukej momenti kur gomonia e mbushur plot me të rinj, shqiptarë dhe jo vetëm ishte çarë dhe mbushur me ujë.

Ndërkohë ditën e sotme një mik i të rinjve që ishin në gomone ka treguar edhe bisedën e fundit që ka patur me ta kur gomonia u mbush me ujë.

Mesazhi:

Dhe sms qe me derguan cunat kur ishin mes detit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.