Turqia në dorë të Zotit/ Zjarret masive përfshijnë vendet turistike, turistët të tmeruar (Video)

413
0

Turqia është përfshirë ditet e fundit nga zjarre masive. Video të fri kshme janë duke qarkulluar në rrjetet sociale në lidhje me flakët që kanë pushtuar gjithë pjesën turistike të një pjese të Turqisë. Nga flakët janë përfshirë pyje dhe resorte luksoze. Deri më tani raportohet vetëm për tre persona të vdekur, por ende nuk ka të dhëna të sakta.

Në videot e mëposhtme shihet frika e madhe e qytetarëve, të cilët kanë zgjedhur ato zona për të pushuar. Disa turistëve, që u bllokuan nga tymi në autostradë, u kanë ardhur në ndihmë mjetet e ushtrisë dhe i kanë nxjerrë nga rreziku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.