Tkurren udhetimet, vetem nje fluturim drejt Italise

716
0

Situata e pandemise ka ndikuar pothuajse ne cdo sektor te ekonomise ne mbare boten. Udhetimet, sidomos ato nderkombetare i kane vuajtur pasojat e saj duke u tkurrur ndjeshem.

Mbyllja e kufijve per personat pa leje qendrimi ne BE ka ndikuar negativisht duke ulur dhe numrin e fluturimeve drejt vendeve te BE sidomos Italise. Aeroporti i Rinasit ka njoftuar se diten e marte vetem nje fluturim do te kete drejt Italise. Ja njoftimi i TIA-s:

5 Fluturimet e konfirmuara për, datën 23 Shkurt 2021
⠀⠀
📌Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Marte janë:⠀

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.
⠀⠀
Ju faleminderit për bashkëpunimin.
⠀⠀
Tirana International Airport

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.