Tjeter tërmet ne vendin tone, ja ku ishte epiqendra

2
0

Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë.

Lëkundjet janë shënuar pak pas orës 4 të mëngjesit të sotëm, ndërsa nga të dhënat rezulton se epiqendra ka qenë 63 kilometra në veriperëndim të Durrësit dhe ka qenë e magnitudës 4 ballë.

Nga ky tërmet nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Kujtojmë se ky është tërmeti i dytë që godet vendin tonë brenda pak orëve, pasi pasditen e djeshme një tërmet me magnitude 3.5 ballë i shkallës rihter u regjistrua në Adriatik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.