Tjetër lëkundje tërmeti shënohet, ju ku ishte epiqendra këtë herë

1981
0

Të tjera lëkundje sizmike janë regjistruar në Shqipëri.

Tërmeti i fundit që ka rënë para pak kohësh, kishte qepiqendër qytetin e Peqint. Ky tërmet ishte me një me magnitudë 3.6 ballë.

Sizmologët janë shprehur se tërmeti i 26 nëntorit ishte mjaft i fuqishëm dhe se pas tij, pas-goditjet janë mëse normale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.