Thyhet miti i liderit të hekurt, Berisha përlotet në studio (VIDEO)

417
0

Berisha në krye të PD-së është një nga gjërat që gjithmonë është komentuar nga politika por dhe vetë qytetarët.

Roli i një lideri duke se Bashës nuk i rri shumë përshtat dhe ai gjithmonë është konsideruar si një kukull në duart e Berishës, ndaj edhe shumë e lidhin humbjen e Ps-së pikërisht me këtë gjë.

Pyetja që është bërë më shumë kohët e fundit ka qenë: A do kthehet dhe një herë Berisha në krye të PD?

“Epoka Berisha është mbyllur njëherë e përgjithmonë, largimi im është pa kthim. Thelbi i ekzistencës së një njeriu është lufta për dinjitetin e tij.

Dua të them diçka se po më kthen pak mbrapa, (përlotet) në diktaturë kam qene kalorës në profesionin tim por problemi im ka qene dinjiteti. Isha kalorës në kardiologjinë time, por përsëri na mungonte dinjiteti”,- tha Berisha ndër të tjera. /albeu.com/

Momenti kur Berishes u mbushen syte me lot: Min 48:20