90 % gabojne/ Testi i matematikes qe po cmend rrjetin

134
0

Nje test i thjeshte eshte bere viral ne rrjetet sociale pasi ka terhequr shume vemendjen. Sic duket dhe nga fotoja me poshte, e cila eshte postuar nga nje faqe shqiptare, testi ka marr deri ne keto momentembi 1,8 milion komente si dhe mijera shperndarje dhe pelqime.

Por ajo qe vihet re eshte se shumica e tyre qe jane pergjigjur kane gabuar ndoshta dhe nga nxitimi.

Por cila eshte pergjigja e sakte?

Pergjigja e sakte eshte 12, dhe jo 18 sic mendojne shume prej komentuesve. Nese ne vend te 3 do te ishte 5 atehere pergjigja do te ishte 18.