Tërmeti shkund juglindjen e vendit

380
0

Një tërmet me magnitutë 4.3 është regjistruar mëngjesin e sotëm në juglindje të vendit. Epiqendra ka qenë 8 km në verperëndim të Ersekës dhe është ndjerë në shumë qytete aty pranë, Korçë, Përmet, Çorovodë.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 06:30 dhe fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.