Tërmeti i sotem në Turqi, momenti kur qytetarë dalin me vrap nga dyqanet dhe zyrat (Video)

348
0

Turqia  këtë të premte është tronditur nga një tërmet 4 ballë i shkallës Rihter.

Mediat turke bëjnë me dije se epiqendra e tërmetit ka qenë në rrethin Ergani të Diyarbakirit në Turqi.

Përmes video do të shikoni reagimin e njerëzve ps lëkundjeve të tërmetit.  Tërmeti, me madhësi 4.0 të shkallës Rihter, ishte 13.80 kilometra i thellë në tokë.

Ndryshe, tashmë disa video janë publikuar në rrjetet sociale teksa shihen disa konsumatorë duke braktisur një dyqan.

Ndërkohë deri më tani nga tërmeti nuk është raportuar asnjë i lënduar vetëm dëme materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.