Tërmeti i fuqishëm shkund vendin fqinj dhe të gjithë Ballkanin

5240
0

Një termet i fuqishëm ka goditur Malin e Zi rreth orës 4 të mëngjesit.

Tërmeti me magnitude 5.6 ballë dhe një thellësi 10 km ka goditur veriun e vendit fqinj.

Lëkundjet e fuqishme të tërmetit janë ndjerë në Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut dhe disa vende të tjera të Ballkanit.