Tërmeti i fuqishëm në Tajvan, burri mundohet te shpëtojë televizorin (VIDEO)

75
0

Herët në mëngjes, bregu lindor i Tajvanit është goditur nga një tërmet i fuqishëm, pasojat e të cilit janë ende duke u vlerësuar.

Tërmeti i parë, me magnitudë 7.4 të shkallës Rihter, paralajmëroi një seri më të dobët dhe zyrtarët thanë se gati 100 ndërtesa u shembën.

Në rrjetet sociale u shfaqën video të tërmetit dhe dëmeve që ai shkaktoi, ndërsa të mbijetuarit dëshmuan për tmerrin.

Kështu u shfaqën edhe pamjet e pronarit të shtëpisë në rrethin Tucheng, New Taipei City, i cili ishte me kafshët e tij shtëpiake kur toka filloi të dridhej.

Skena e kapur nga kamera e vëzhgimit është vërtet dramatike dhe rrëqethëse.

Në panik, burri zgjati televizorin e madh që të mos rrëzohej, ndërsa qentë e shqetësuar vrapuan nëpër dhomë. Ai më vonë tha se anëtarët e familjes nuk janë lënduar.

Shiko videon duke klikuar KËTU.