Tërmeti i fundit në Greqi, njerëzit dalin të alarmuar në rrugë (FOTO-VIDEO)

259
0

Pas tërmetit të fuqishëmi cili po shoqerohet edhe me shume pasgoditje, mediat greke kanë publikuar pamje ku shfaqen njerëzit teksa dalin në rrugë të shqetesuar pas lëkundjeve.

Sizmiologët thanë se lëkundjet u ndjenë shumë dhe se ato zgjatën për mbi 30 sekonda.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti u regjistrua 21 km në Jugperëndim të qytetit Tyrnavos me një thellësi prej 10 km.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.