Tërmet në Itali, lëkundje e fortë ndjehet në qytetin e Xhenovas

4
0

Një tërmet i fortë është ndjerë diten e sotme në Xhenova në orën 15:39.

Ingv ka vlerësuar një magnitudë të përkohshme midis 3.9 dhe 4.4 intensitet me epiqendrën e tij në Bargagli.

Sipas Rajonit të Ligurisë, nga një kontroll fillestar nga Dhoma Rajonale e Mbrojtjes Civile, nuk raportohet për të lënduar apo dëme. Pas goditjes së regjistruar nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, Salla e Situatave të Departamentit të Mbrojtjes Civile të Italisë ra në kontakt me strukturat vendore të Shërbimit Kombëtar të Mbrojtjes Civile.

Centrali i zjarrfikësve bën të ditur se nuk kishin hasur ndonjë problem kritik për momentin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.