Tërmeti i fortë shkund vendin fqinj, ndjehet edhe në Shqipëri

6
0

Një tërmet me magnitude 4.2 i shkalles Rihter ka rënë në Greqi duke u ndjere edhe në jug të Shqipërisë.

Tërmeti i orës 08.17 ora e Shqipërisë, kishte thellësi pesë kilometra sipas EMSC .

Fakt tjetër shqetësues është se tërmeti kishte intensitet makrosizmik 5 ballë Merkali.

Tërmeti u lokalizua në Arta të Greqisë, dhe u ndje gjerësisht në Janinë, Korfuz e zonat Jugore të vendit tonë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.