Televizioni holandez publikon lajmin, mijëra euro flutorojnë nga valixhja e shqiptarit në aeroport

431
0

Para që fluturojnë nëpër aeroport! Kjo ka ndodhur në Schiphol, Hollandë, ku papritur, një shqiptari i hapet valixhja e cila mbante brenda rreth 50 mijë euro.

Lajmi u publikua nga televizioni WNL ku thuhet se 30-vjeçari kishte fluturuar nga Spanja drejt Holandës dhe aktualisht akuzohet për pastrim parash.

Pas incidentit, ku një lum kartëmonedhash flutuan në ajër.

Shqiptari u arestua menjëherë në aeroport duke mos dhënën asnjë shpjegim për eurot që mbante në me vete.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.