Të gjithë prindërit duhet ta dinë: Largoni parazitët e kokës menjëherë me këtë mënyrë që doktorët nuk jua tregojnë kurrë!

703
0

Unë me të vërtetë mendoj se të gjithë prindërit duhet të dinë këtë truk të thjeshtë, i cili do t’i ndihmojë ata të heqin qafe morrat e kokës në vetëm 5 minuta. Kjo është me të vërtetë e madhe, apo jo? Ato janë të vogla që ushqehen me gjakun e njeriut dhe ato janë shumë ngjitëse. Fatkeqsisht , fëmijët tanë i marrin ato në shkollë. Të rriturit mund t’iu ngjiten. Ata nuk janë të rrezikshëm, por ato janë të bezdisshme dhe të shkaktojnë kruarje.
Nëse nuk i heq menjëherë ato, mund të dali sotuata jashtë kontrollit, sepse shumëfishohen shumë shpejt dhe kjo mund të shkaktojë një problem serioz. Ekzistojnë lloje të ndryshme të shamponave të morrave . Po tani do tju tregoj ilaçin më të mirë dhe më të efektshëm që të heqni qafe morrat e kokës pothuajse menjëherë. Ky ilaç është shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u bërë. Ju vetëm duhet të ndiqni udhëzimet e thjeshta.

Përbërësit:
Krehër i imët
Uthull të bardhë
Listerine gargarë (nëse doni ju mund të përdorni një tjetër markë)
Pak peshqir Dush apo çanta plastike
Peshqirë

Udhëzime:
Lani kokën e fëmijës suaj me listerine.
Sigurohuni që flokët të jenë plotësisht të lagura.
Përdorimi i një qese plastike për të mbuluar flokët. Lëreni atë për 60 minuta.
Lani flokët e fëmijës suaj me uthull të bardhë dhe mbuloni atë për 60 minuta.
Pastroni flokët e fëmijës tuaj me një shampo normale. Nëfund kreh flokët me kreherin e imët.

Si funksionon kjo:
E pra, sipas ekspertëve, uthulla dhe listerina do të eliminojë vezët e morrave nga flokët
Provoni këtë alternativë

Burimi: Qendra e shëndetshme e jetës

©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./