Tanket pushtojnë qytetin grek, alarmohen banorët

407
0

Qytetarët e Kavallas në Greqi janë çuditur pasi kanë hapur sytë në mëngjes kur kanë parë se rrugët ishin pushtuar nga tanket.

Përmes ankthit të fillimit të ndonjë lufte dhe kuriozitetit, ata i janë afruar mjeteve ushtarake duke pyetur se çfarë po ndodhte, shkruan Albeu.com.

Në fakt nuk ishte as gjendje lufte dhe as ndonjë rrezik tjetër, përveç faktit se divizioni i tankeve në atë zonë kishte dashur të surprizonte qytetarët me nxjerrjen e disa tankeve në qytet.

Bëhet fjalë për tanket “Leopard” të prodhimit gjerman, të cilat përdoren nga Greqia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.