Tag: shqiptaret ne gjermani

Si u martova me gjermanen për letra, ndërsa gruaja më priste

0
Dhjetë mijë romë u larguan nga Kosova në vitet 2014-2015, shumica e tyre kërkuan azil në Gjermani. Shumica sot janë kthyer me hir a...

Kjo është bebja shqiptare që po çmend gjermanët.

0
Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de. Ajo ka...

Vize pune ne Gjermani, ja kushti i vetem qe duhet te...

0
Në tetë muajt e parë të vitit 2017, numri i vizave të punës në Gjermani për shqiptarët, boshnjakët dhe të tjerë nga Ballkani është...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe