Tag: shqiptaret ne azil

Si u martova me gjermanen për letra, ndërsa gruaja më priste

0
Dhjetë mijë romë u larguan nga Kosova në vitet 2014-2015, shumica e tyre kërkuan azil në Gjermani. Shumica sot janë kthyer me hir a...

Familja shqiptare rrezikon të dëbohet, por… “ai punon sa për tre”

0
Familja Ajazaj nga Shqipëria, e cilësuar si shembull i integrimit të suksesshëm në Gjermani, vetëm 1 javë më parë ishte bërë temë në mediat...

Shkelën rregullat e qëndrimit – Riatdhesohen 31 shtetas shqiptar nga Franca...

0
31 shtetas shqiptar janë riatdhesuar mbrëmjen e djeshme në aeroportin “Nënë Tereza” nga Franca dhe Belgjika pasi kanë shkelur rregullat e qëndrimit në zonën...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe