Tag: shqiptaret ne angli

Lamtumirë kamion! Nga sot shqiptarët në Angli me helikopter

0
Katër emigrantë shqiptarë janë përpjekur të fluturojnë nga Franca në Mbretërinë e Bashkuar me një mjet të lehtë fluturues dhe sipas prokurorëve besohet se...

Djali kthehet nga Anglia dhe i prezanton familjes të dashurën, nënës...

0
Një djalë shqiptar, që jetonte në Angli, disa ditë më parë është kthyer në vendlindje për t’i prezantuar familjes të dashurën e tij. Por, familjarët...

Historia e shqiptares këshilltare në qeverinë britanikë

0
Shqiptarët në Angli. 7 vjeçe emigroi me familjen në Londër. Historia e këshilltares në qeverinë britanikë Sindi Selmani është vajza e re e cila së...

Shqiptari takon dy anglezë në tren, nis bisedën me ta, ato...

0
Shqiptarët në botë kanë gjithnjë histori interesante për të treguar kur vjen puna tek marrëdhëniet me të huajt apo reagimin e tyre kur marrin...

Shqiptarët theren me thika ne 28 Nëntor në mes të Londrës...

0
Kudo që të jenë, do të lënë gjurmë. Flasim për shqiptarët që gjenden në çdo cep të botës. Një skenë aspak e këndshme ka...

Daily Mail për shqiptarët: Qyteti shqiptar, ku çdo familje ka një...

0
Emigrantët shqiptarë janë kthyer sërish në vëmendjen e mediave britanike. Këtë herë fokusi është përqëndruar te fotot e postuara në rrjetet sociale nga emigrantët...

Scozia, il ricercato è bellissimo. La sua foto conquista il web:...

0
Il 25enne albanese Guxim Imerio è scomparso da un centro per l'immigrazione che lo ospitava nella contea di Lanarkshire. La polizia, preoccupata per la...

Letra e vajzës që ka 5 vjet që pret të fejuarin...

0
Historia e nje vajze nga fshatrat e Gramshit te fejuar me nje djale ne Angli. Ajo ndodhet në dilemë se si duhet të veprojë me...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe