Surprizat e motit nuk kanë mbaruar, ja cfarë na pret ditën e nesërme

44
0

Moti për ditën e nesërme do jetë me alternime vranësirash dhe në pjesën e dytë të ditës me reshje shiu në formën e shtrëngatave.

Dita e enjte do të vijojë të mbetet në të njejtat kushte meteorologjike. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në zhvillim kryesisht në mesditë.

Në orët me temperatura më të larta reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të territorit. Reshjet lokalisht parashikohen të marrin formën e shtrëngtave, shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era, do të fryjë me drejtim veriperëndim e verilindje e lehtë e mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 14 deri 31°C

në zonat e ulta 18 deri 34°C

në bregdet 18 deri 33°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.