Stuhia e borës perfshin Turqinë, shikoni momentin kur vjen nga Deti i Zi (Video)

1461
0

Turqia është përfshirë nga një mot i acarte prej më shumë se 24 orësh. Temperaturat e ajrit kanë rënë deri në minus 20 gradë celcius, duke shkaktuar probleme në qarkullim.

Liqenet janë ngrirë në pothuajse të gjithë pjesën verilindore të Turqisë. Ndër zonat më të prekura janë Sivasi dhe Hopa.

Ndërkohë një video e regjistruar në qytetin Hopa tregon se si vjen stuhia e dëborës nga Detit i Zi dhe më pas godet qytezën e Artvinin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.