Sot dhe neser parashikohen dite me shi, ja kur del dielli

340
0

Oret vijuese PARAQITEN me vranesira dhe shira, me te dukshme ne zonat jugore – juglindore KU here pas here do te kete rrebeshe. Shira te dobet vijojne edhe neser ne zonat malore Lindore. Duke filluar qe nga dita e enjte pritet permiresim i kushteve atmosferike ne te gjithe vendin.

Temperaturat e ajrit sot do te shenojne jo me shume se 29°C NDERSA qe nga neser dhe ne vijim pritet rritje e temperaturave duke kulmuar ne fundjave deri ne 35°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.