‘Skuqet’ Oqeani! Tubacioni i gazit në flakë krijon një skenë e cuditshme (Video)

371
0

Ndermarrja shtetërore e naftës ne Meksikë tha se një zjarr i shkaktuar nga një këputje në një tubacion gazi nënujor në Gjirin e Meksikës ka mbaruar, por videot që tregojnë përpjekjet për të shuar atë bën xhiron e rrjeteve sociale.

“Zjarri në det” u shua në 10:45 pas mëngjesit pas një rrjedhje gazi rreth 500 metra nga një platformë shpimi,  shkruan në Twitter zyrtarët e Ministrisë së Industrisë  meksikane. Asnjë lëndim nuk u raportua dhe kompania tha se u deshën rreth 5 orë për të sjellë incidentin nën kontroll.

Mediat meksikane dhe gazetarët që raportuan për incidentin shpërndanë video që tregojnë një skenë tronditëse: Një shkëlqim portokalli nën sipërfaqen e vluar të oqeanit – dhe anije që spërkasin rryma uji, në një përpjekje të dukshme për të shuar zjarrin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.