SKANDAL live me vaksinimin e Covid-19, infermieri merr dozën por shiringa eshte bosh (VIDEO)

335
0

Skandal gjatë procesit të vaksinimit në një spital në Teksas.

Gjatë seancës për kryerjen e vaksinës së Covid-19 tek qytetarët, stafi mjekësor i këtij spitali i ka mashtruar, duke i implementuar vaksina boshe.

Infermierja e cila fokusohet nga kamera bën sikur i bën vaksinën, por në fakt ajo nuk e shtyp shiringën, çka ka ngjallur revoltë tek qytetarët e tjerë.

Procesi është transmetuar Live në mediat amerikane dhe kaq ka mjaftuar që pamjet të bëjnë xhiron e rrjetit.

Spitali është justifikuar me faktin se punonjësi i spitalit ka marrë vetëm një pjesë të dozës dhe se ky faktë është interpretuar gabim në publik si një vaksinë bosh.  VIDEO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.