Sinoptikanët dalin me parashikimet e fundit: Ja çfarë na pret në fundjavë

1409
0

Sipas meteorologëve, fundjava do të karakterizohet nga vranësirat me tendencë shtrëngata.

Meteoalb thotë se ditët e fundit të majit do të paraqiten me alternime kthjellimesh e vranësirash, të cilat do të gjenerojnë shira herë pas-here dhe në formë rrebeshi.

Zonat më të prekura nga shirat do të jenë Veriu dhe Lindja e territorit. Kthjellimet do të jenë me dominonte në zonat e ultësirës perëndimore dhe në Jug të vendit.

Temperaturat pritet të luhaten në vlerat max 26⁰C-27⁰C .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.