Si të aplikoni/ Punë në Norvegji me pagë deri 4500 euro/muaj, ja profesionet që kërkohen

592
0
????????????????????????????????????

Ne kohen kur punesimi mbetet shqetesimi i madh i shume familjeve shqiptare, perfshire shume te rinj, ne kerkim te nje vendi pune, Norvegjia mund te quhet vendi qe te ofron me te miren.

Një prej vende që ofron pagesë të larte dhe kushte te mira pune, perfshire profesione shume te mira, Norvegjia mbetet ne pritje te krahut te punes. Ne Norvegji, sipas nje portali zyrtar per punesimin ofrohen rroga deri ne 4500 euro në muaj.

Sa i takon listes se profesioaneve ne te bejne pjese inxhinierë, mësues, mjekë, infermierë, shoferë autobusash e deri te kuzhinierë dhe kamerierë.

Zyra europiane për punësim ka publikuar raportin ku thuhet se punëtorëve në profesionet e përmendura më lartë, u ofrohet paga mujore prej 4.500 euro.

Per me shume mund te shihni ne kete link https://www.nav.no/workinnorway/en/Home

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.