Shteti super i pasur me paga mbi 4 mijë euro, ja profesionet e kërkuara

1875
1

Pagat janë tepër të kënaqshme, pasi variojnë deri në 4500 euro në muaj.

Norvegjia është një nga vendet evropiane që po kërkon fuqi punëtore.

Profesionet më të kërkuara janë inxhinierë, mësues, mjekë, infermierë, shoferë autobusash, kuzhinierë dhe kamarierë.

Këto janë profesionet që janë publikuar në Zyrën Evropiane për Punësim.

Gjithashtu sipas disa studimeve, Norvegjia është një nga shtetet me kushtet më të mira në botë për të punuar.

1 COMMENT

  1. Do doja te dija me shum rreth ketij informacioni. Kam punuar kamarier dhe ne guzhin si ndihmes, zoteroj gjuhen anglisht italisht, ca kushtesh duhet te kem qe te emigroj ne norvegji. Ju faleminderit!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.