Re rëre nga Saharaja perfshin vendin tone, sinoptikanja jep njoftimin e papritur

1281
0

Sinoptikanja Tanja Porja teksa foli per temperaturat e ngrohta qe do te shoqerojne fundin e muajit shkurt, tregoi per fenomenin e cuditshem, pluhurin e saharase.

Temperaturat do të kulmojnë të premten, pasi një masë ajrore nga veriu i Afrikës do të sjellë edhe pluhurin e Saharasë. “Pritet që kjo re rëre të përfshijë edhe të gjithë Ballkanin dhe Shqipërinë ditën e premte dhe në fundjave. Është një re që do të duket qielli si gri, por që do të jetë nxehtë. Një ndotje ajri, por momentale”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.