Shqiptarët përjetojnë fenomenin e çuditshëm natyror, bora zbardhi këtë vend sot

1329
0

Muaji Qershor ka nisur me temperatura të pazakonta për periudhën që përfaqëson. Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Kosovë ku kanë rënë reshje bore dhe pse jemi zyrtarisht në stinën e verës, duket se i ftohti është rikthyer.
Mediat vendase bëjnë me dije se reshjet e borës kanë zbardhur viset malore, gjegjësisht në Brod ka pasur reshje të borës.

Lajmin e ka bërë publik zyrtari i Nismës, Mevludin Krasniqi, teksa ka publikuar një fotografi. Ndryshe, ditëve të fundit kanë rënë edhe temperaturat, derisa ka pasur edhe reshje shiu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.