Shqiptarët e duan shumë! Angela Merkel festoi ditelindjen, nuk do ta besoni sa vjece mbushi ajo

264
0

Angela Merkel dje festoi ditëlindjen e 66-të. Zëvëndësministri i Punëve të Jashtme, Gani Dreshaj është zyrtari i parë kosovar që e ka uruar Zonjën e hekurt per ditelindjen.

Dreshaj e ka vlerësuar lart figurën e Merkel duke e quajtur edhe si një mike të madhe të Kosovës.

Sot feston ditëlindjen e 66-të Frau Angela Merkel. Kancelarja e zonja arriti që për 15 vite në krye të kësaj detyre ta rris fuqinë ekonomike dhe politike të Gjermanisë në nivele më të larta globale.

Zonja e hekurt vazhdon të jetë model i politikbërjes kudo në Evropë dhe botë.

Frau Merkel është dhe do të mbetet gjithmonë sinonim i fuqisë së gruas dhe një motiv për secilën grua në të drejtën e përfaqësimit dhe punës së denjë shkruan Dreshaj në urim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.