“Shqipëria në rr ezik”, Julian Deda bën thirrje: Shqiptarët po braktisin atdheun, duhet te..

4
0

Aktori i njohur i humorit Julian Deda, i cili është edhe anëtar i Partisë Demokratike u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e sotme që është thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai thotë se shumë shqiptarë kanë ikur nga vendi dhe sipas këtij për këtë është përgjegjës kryeministri Edi rama.

“Ju flas nga Londra, por ka shumë shqiptarë të cilët kanë braktisur atdheun se u mungon shpresa. Shpopullimi i atdheut është gjëja me tramatike, dhe për ktë e ka fajin e gjithë politike dhe kohët e e fundit është Edi Rama. Dhe nuk mendoj se ka njeri  tjetër në këtë botë që i ka bërë keq Shqipërisë më shumë se ai.

As diskutohet fare. Unë do të jem në protestë dhe shpresoj që të jeni dhe ju. Shikoni këto foto dhe besoj se do ta gjeni dhe ju veten aty” dëgjohet të thotë Deda në video.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.