“Shqipëria ia kalon edhe Italisë..” e zbulon Rama, ja per cfare behet fjale

406
0

Kryeministri Edi Rama mendon se ka bërë një punë fantastike madje më të mirë se Italia në fushën e rindërtimit të shtëpive të reja pas tërmetit.
Rama bën me dije se kabineti qeveritar dhe ministri për rindërtim Arben Ahmetaj meritojnë “notën 10” në fushën e rindërtimit. 
“Sot në një vend që është fuqia e 5 e ekonomisë së botës, Italia, ka ende familje në kabina në pritje të shtëpive. Dua të them se rindertimi i shtepive te reja për mua ka qenë prioritet i prioriteteve”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.