Shpërthen gazetari: Florenci u tradhtua nga shteti shqiptar

788
0

sisht shumë lutjeve nga të gjithë shqiptarët në dijeni të rastit të tij, Florenc Beqiraj ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin ku gjendej në Marsejë.

Prej disa ditësh 23-vjeçari shqiptar gjendej në gjendje kome në këtë spital ku mbahej gjallë vetëm falë aparaturave.

Gazetari Bledian Koka e quan këtë ngjarje në akt të kobshëm, pasi sipas tij Florenci u tradhtua nga atdheu i gjallë.

Postimi i plotë i Kokës:

Per shpirtin e Florencit…

Sot (dje) ne France ka ndodhur nje akt i kobshem. Mjeket e nje spitali ne France vendosen te kryejne nje eutanazi te paautorizuar per te riun 23 vjeçar shqiptar Florenc Beqiraj.

Sipas raportimeve te medias i riu ishte kapur pa dokumenta nga autoritetet franceze dhe eshte burgosur, dhe ne burg ai eshte nenshtruar nje procesi dhunimi autore te te cilit besohet se jane gardianet e burgut(por kjo mbetet per tu verifikuar).

Kam pare njerez qe i luteshin ne Facebook Edi Rames qe te bente dicka per jeten e ketij djali, dhe rezultati eshte se ne fund te dites se sotme e sigurte eshte qe mjeket franceze vendosen ti japin fund jetes se nje 23 vjeçari.

Nga ana tjeter nuk kemi asnje reagim zyrtar te ministrive te linjes, asaj te Jashtme dhe asaj te Brendshme.

Derisa te kujtohen shteti qe nuk pyet per popullin as ketu e as atje, keto dite trupi i pajete i Florencit kthehet ne atdheun qe e tradhetoi si te gjalle, ashtu edhe te vdekur…

p.s…Ngushellimet me te sinqerta familjes, dhe Zoti paste meshire per shpirtin e tij.” /albeu.com/