‘Shkundet’ nga tërmeti vendi fqinj, sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

850
0

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka lëkundur ishullin e Kretës në Greqi mëngjesin e kësaj të premte.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me një thellësi 9 km.

Lëkundjet janë ndjerë tek banorët e zonës, por nuk ka asnjë raportim për dëme materiale.