Shkoi të vizitonte fëmijët, shqiptari i thyen këmbën mjekut në greqi

696
0

Shkon me gruan dhe dy femijet per vizite, por i jep nje dru te mire mjekut dhe i thyen edhe kembet. Ngjarja ka ndodhur ne nje spitali në Naousa në Greqi dhe raporton media vendase protothema.gr.

Rapottohet se shqiptari, emri i te cilit nuk eshte bere publik, shkuan ne pediatri dhe mjeku i kontrolloi dy femijet. Deri ketu nuk ka pasur asnje problem, se paku nga sa raportojne mediat greke.

Por, pasi kishte percjelle jashte gruan dhe dy femijet, shqiptari u kthye serish, hapi deren e dhomes se mjekut dhe e dhunoi.

Thuhet se ai e qelloi me grusht, madje i dha nje dru te mire, duke i thyer edhe kemben. Nuk ka asnje detaj lidhur me motivin e ketij sherri, as se cfare e shtyu shqiptarin te behej agresv.

Vete mjeku nuk ka dhene detaje, madje ka reaguar i befasuar lidhur me sa ndodhi. Nga ana tjeter, spitali ka bere apel per rritje te parametrave te sigurise ne pune./