Shijojeni dhe fundjavën, gjithçka merr fund pas të Dielës, ç’pritet të ndodhë në vendin tonë? Sinoptikanja sapo na paralajmëroi

214
0

Dëborë dhe ngrica pritet të ketë në vendin tonë pas fundjavës. Sinoptikania Lajda Porja tregoi se java në vazhdim në zonat malore pritet të jetë me dëborë e ngrica, ndërsa temperatura do te arrijë deri -8 gradë C.

Me tej ajo sqaron se gjate javes qe vjen, ne zonat verilindore dhe juglindore do kenë reshje të dendura dëbore, ndërsa pjesa e ultësirës perëndimore do jetë me reshje shiu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.