Shi! Mësoni dhe për sa ditë…

723
0

Java ka nisur me reshje në disa zona të vendit, ku dhe në kryeqytet ato edhe pse të intensitet të ulët kanë qënë prezente që në orët e para të mëngjesit. Po kështu shirat në sasi më të lartë do të bien në zonat e verilindjes së vendit dhe kryesisht në Vlorë, Elbasan dhe Fier. Edhe temperaturat do të pësojnë një ulje me 2-4 gradë celcius në krahasim me ato të fudjavës.

Temperaturat e detajuara:
-në bregdet: 17/ 23 °C
-në vendet e ulëta: 19 / 22 °C
-në vendet malore: 11 / 18 °C
Moti i paqëndrueshëm dhe me reshje sipas sinoptikanëve do të jetë prezent pothuajse gjatë gjithë javës, ndërsa në fundjavë përmirësimet do të jenë të ndjeshmë.