Shenjat e kancerit të tiorides i ngatërrova me alergjinë e ftohjen, 36 vjeçarja paralajmëron të gjitha femrat të mos neglizhojnë këto simptoma

865
0

Christine Coppa një 36 vjeçare që prej 3 vitesh ka vuajtur nga kanceri i tiroides tregon për revistën Cosmopolitan sesi mjekët dhe vetë ajo i kuptoi shenjat paralajmëruese të kësaj sëmundjeje si të një gripi apo alergjie, kur në të vertetë rezultuan të ishin simptomat e kancerit.

90% e 56.870 e të diagnostikuara fatmirësisht i kishin mbijetuar kësaj sëmundjeje, e cila prek në 75% të rasteve femrat. Shenjat që Christine Coppa nuk do që asnjë femër mos t’i neglizhojë janë:

1. Kollë e çuditshme
2. Vështirësi në kapërcimin e ushqimit
3. Ju merret fryma herë pas here
4.Ndryshime të zërit (hollim ose trashje)
5. Dhimbje veshi
6. Ndjeni praninë e një gunge në qafë
living.al