Sezoni i Alergjive kete vit më i zgjatur dhe më i ashpër se vitet e mëparshme, zbulohet arsyeja dhe si ta dalloni Alergjine nga Covid 19

34
0

Covid apo alergji? Ja si ta dalloni

Se pari, nese pjesa me e madhe e simptomave tuaja perfshijne teshtitjen, ka te ngjare te keni nje alergji, pasi teshtima nuk eshte e listuar ne simptomat specike te Covid-19. Se dyti, alergjite nuk shkaktojne ethe apo humbje te shijes dhe te eres. Nese keni ndonje nga keto shenja, atehere duhet te mendoni qe mund te jeni infektuar nga Covid- 19.

Ne videon me poshte do te mesoni arsyen pse kete vit kemi nje sezon me agresiv te alergjive

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.